Konference

Vyvrcholením soutěže je odborná konference na téma školních webů, kde jsou zároveň vyhlašovány výsledky soutěže sCOOL web.

Konference se uskutečnila 1. 6. 2017 ve Velkém sále Nové radnice Magistrátu hlavního města Prahy.

Video záznamy vystoupení jednotlivých řečníků propojené s jejich prezentacemi naleznete zde.

Fotografie z konference si můžete prohlédnout zde.

  

ŘEČNÍCINa jakém redakčním systému vytvořit web?
Jan Sequens | digitální agentura Global Vision http://www.global-vision.cz/

Jaké možnosti řešení při tvorbě webu přicházejí v úvahu? Open source redakční systémy versus web na míru. Jaké technologie se nabízí a kde jsou jejich úskalí? Projdeme společně klady a zápory jednotlivých variant.

 

"Framework" pro skvělý web každé školy. Aneb jak správně na školní web
Petr Soukeník | Než zazvoní www.nezzazvoni.cz

Poučky a pravidla, jak udělat "skvělý web", nesmí být dogma. Měly by pomáhat dosáhnout co nejlepšího řešení a jejich reálnost se musí pečlivě zvažovat podle specifické situace školy, potřeb různých skupin návštěvníků webu a cílů, kterých škola chce dosáhnout. Jak Než zazvoní postupovalo, když vytvářelo prototyp skvělého školního webu a jak ho správně aplikovat.

 

Efektivní text
Ben Olšanský | Digital Strategist agentury Inspiro www.benolsansky.cz/

Text má zásadní vliv na celkovou funkčnost webu. Jeho význam ale bývá podceňován. Drobné změny ve struktuře vět, výběr jiného synonyma nebo správně vyjádřené emoce mohou mít kritický vliv na orientaci uživatelů i plnění cílů webu. Na konkrétních příkladech si ukážeme, kde dochází k nejčastějším chybám a jak se jim můžete vyhnout.

 

Jak postavit web školy?
Jan Řezáč | konzultant webů, House of Řezáč https://www.houseofrezac.com/

Podporuje web vaší školy vaši značku? Láká uchazeče nebo je odrazuje? Zjistíme to společně přímo na vašich webech.

 

Školní informační systémy a školní weby
Ondřej Neumajer | konzultant digitálních technologií ve vzdělávání, KITTV PedF UK http://ondrej.neumajer.cz

Školní informační systémy jsou ve školách již dlouho doma, řízení chodu středně velkých a velkých škol si bez nich už ani neumíme představit. Seznámíme se s nejnovějšími statistikami o těchto systémech ve školách ČR, o digitalizaci vzdělávacího systému a o přesazích, které tyto systémy mají na školní internetové prezentace.

 

Aktuální legislativní změny v oblasti elektronické komunikace a v oblasti ochrany osobních údajů ve vztahu ke školám
Petra Školníková | Odbor právní a správní MŠMT http://www.msmt.cz/ministerstvo/skupina-legislativy-a-strategie

Školy a školská zařízení mají jako orgány veřejné moci povinnost komunikovat datovou schránkou. Jaké důsledky z toho plynou? Co obnáší nové Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) a jak se dotkne činnosti subjektů v resortu školství?

 

Proč by měly školy elektronicky podepisovat a pečetit?
Jiří Průša | lektor Akademie CZ.nic https://akademie.nic.cz/

Již téměř rok je účinné Nařízení eIDAS, které upravuje oblast elektronického podpisu, elektronických pečetí (dříve značek) a časových razítek. Nařízení eIDAS spolu se zákonem č. 297/2016 Sb. ukládá školám rovněž povinnost opatřit jejich dokumenty právě těmito elektronickými nástroji. Letmý pohled na webové stránky škol, především základních, však ukazuje, že většina vzdělávacích institucí o této povinnosti zatím neví. Přednáška tak poskytne stručný přehled a návod na to, jaké dokumenty na školním webu by měly být elektronicky podepsané, případně opatřené pečetí.

 

Vyřešte interní komunikaci školy během jedné vyučovací hodiny
Karel Klatovský | Microsoft ČR, manažer pro vzdělávání https://www.microsoft.com/cs-cz/education

Webové stránky školy máte na velmi pokročilé úrovni, pojďme se teď společně podívat na to, jak zapracovat na ideálním řešení i pro interní komunikaci jako je pošta, sdílené kalendáře, bezpečná záloha dat, snadná správa uživatelů a nástroje pro komunikaci a prezentaci nové generace. Uvidíte, jak Vám Office 365 může zjednodušit a zpříjemnit každodenní administrativu a zároveň posunout výuku na vyšší úroveň.

 

 

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE SCOOL WEB 2017


 

Na konferenci byly oceněny nejlepší tři školy v každé z kategorií (A - ZŠ neúplně organizované, B - ZŠ plně organizované, C - střední školy) a tři weby, které získaly nejvíce hlasů veřejnosti v online hlasování.

 

S vítěznými weby se můžete seznámit ZDE.